Lapsehoidjat valides, eeskätt, peaksite lähtuma lapse huvidest.
 

Alati tuleb arvestada sellega, et töö spetsiifika peres nõuab teatud isikuomadusi. Mitte igaüks, isegi andekas õpetaja või hea lasteaiakasvataja ei suuda töötada lapsehoidjana perekonnas.

Järelevalve lapsehoidja üle on nende õigus, kes teda palkavad, seega tuleb väga hästi mõelda enne kui usaldada inimest, kelle reklaami nägite näiteks bussipeatuse lähedal. Küsige soovitusi ning võtke ühendust soovitajatega. Kindlasti paluge esitada tõend politseilt ning teine- perearstilt. Esimene dokument näitab, et pretendent ei ole kriminaalkorras karistatud ning teine kinnitab ta tervist, sealhulgas vaimset. Kui teile keeldutakse seda esitamast - mõelge, kas vajate sellist lapsehoidjat.

Ma soovitan vanematele, kes otsivad lapsehoidjat, mitte jätta last kohe temaga üksi. Jääge koju, püüdke mitte sekkuda, kuid olge kuuldekauguses- saate aru, kuidas lapsehoidja kohtleb last, kas kontakt on loodud, kas teile meeldib lapsehoidja lähenemine lapsekasvatamisele.

Muidugi, sertifitseeritud lapsehoidja on kallim kui lapsehoidja ilma erihariduseta. Tavaliselt tema kohustuste hulka ei kuulu ainult elementaarne hooldusabi, vaid ka arendustegevused. Sertifitseeritud lapsehoidja mitte ainult ei tea, kuidas tulla toime lapsega, vaid ta tunneb esmaabi reegleid ning on kvalifitseeritud spetsialist. Sellisel lapsehoidjal on mitmeid eeliseid. Esiteks sertifikaat annab ametlikult töö tegemise õiguse ja lootuse, et teie laps saab olema tõesti osavates ja kogenud kätes. Teiseks, teil on õigus saada hüvitist lapsehoidjale tehtud kulutuste eest.

Kuidas saada hüvitist? Teatud tingimused peavad olema täidetud. Esiteks, te ei saa vanemahüvitist (vanemapalka) ning teiseks teie lapsel ei ole kohta lasteaias - ei linna ega munitsipaallasteaias. Palgates sertifitseeritud lapsehoidja, korvatakse teile osa kulutatud rahast. Näiteks Tallinnas (eeldades, et teie olete registreeritud elanik) hüvitise summa on 111, 50 eurot. Nii palju eraldab linn lasteaia koha jaoks. Juhul, kui te ostate lapsehoidjateenust väiksemas summas, siis te kompensatsiooni ei saa või saate ainult 50%.

Üks oluline tähelepanek siinjuures on, et kõik suhted on reguleeritud paberil. Leping on sõlmitud. Lapsehoidja vastutab ainuisikuliselt lapse ning talle usaldatud materiaalsete väärtuste eest.

Lapsehoidja pühendab kogu oma aja lapsele. Ärge üritage teda panna täitma koduabilise kohustusi. Kui laps magab, võite paluda tal teha mõningaid lapsega seotud pisitöid, näiteks koristada lapse väikeasju või ta nõusid pesta, kuid mitte rohkem. Kõik muu - tasu eest ja erilepingu alusel ja mitte siis, kui laps on ärkvel.

Enne oma lapse üksi jätmist lapsehoidjaga, tutvustage teda lapsele. Veetke vähemalt kaks päeva koos nendega ning laske lapsel harjuda ja kohaneda.

Mõned vanemad ei usalda tunnistusi ja sertifikaate ning paigaldavad videotehnikat koju. See ei ole ebaseaduslik, kuid viisakas oleks hoiatada lapsehoidjat. Näiteks hoidjad, kes töötavad meie meeskonnas, midagi halba nendes kaamerates ei näe, paljud isegi rõõmustavad- las vanemad vaatlevad lapsi, mõnikord ei ole see mitte ainult huvitav, vaid ka informatiivne. Mõned olid üllatunud, kui said teada, et laps käitub palju sõnakuulelikumalt koos lapsehoidjaga kui vanematega. Selles on mõtlemisainet.

Tavaliselt me pakume mitut lapsehoidjat. Seda tehakse selleks, et vanemad saaksid valida sobiva kandidaadi - sest lapsed on ju erinevad. Valik - see on tavaline praktika, kuna lapsel peaks olema koos lapsehoidjaga lahe ja mugav ja see inimene tuleb teie majja!

Turvalisus ja asjade täielik korrasolek on vanemate vastutus. Selleks, et vältida arusaamatusi, eriti väärisesemeid, või asju mida ei taheta näidata, on parem varjata.

Vestelge lapsehoidjaga, küsige tema arvamust lastekasvatusest - see on oluline, et vaated oleksid lähedased. Ärge kartke küsida oma küsimusi.

Kasulik on kuulata, kuidas ja mida lapsehoidja ütleb teistest peredest, tema eelmisest töökohast, miks ta lahkus sealt. Vahel vestlusest piisab, et aru saada, kas te vajate seda lapsehoidjat.

Täpsus on väga oluline. Hilinemine, unustamine, segasus - see on põhjus, et keelduda kohe.

Kui te juhuslikult leiate meessoost lapsehoidjat - ärge kohe kippuge kahtlustada teda pedofiilias. Meessoost lapsehoidjad armastavad samuti lapsi ja tihtipeale nad on paremad lapsehoidjad, kui daamid. Ärge ehmatage, võimalik et meessoost lapsehoidja osutub hoolitsevamaks ja korralikumaks kõigist teistest naissoost lastehoidjatest.

Muidugi, oluline küsimus on isiklik hügieen ja välimus - kuidas inimene riietub, kui tihti ta peseb ennast, kas jälgib lapse hügieeni. Tundub et neid väikseid asju ei märgata, kuid nad on väga tähtsad.

Muide, mõnikord juhtub, et lapsehoidja ja lapse vahel tekib nii tihe ja usalduslik suhe, et see teeb vanemaid armukadedaks. Igaüks saab sellest üle nii kuidas oskab, kuid hea lapsehoidja püüab alati esikohale seada ning kohandada koolitust nii, et prioriteet on vanematel. Kuid ema ja isa peavad pingutama – meeldib see või mitte, aga kui laps lõviosa oma ajast veedab lapsehoidjaga, siis laps harjub temaga ...

Kõige tähtsam - kui laps ootab lapsehoidjat, kui laps on temaga rõõmus ning kui on näha edusammude arengus, siis see tähendab, et kõik on korras.